fbpx

Gyvybės draudimas. Patarimai efektyviai apsaugai

Draudimas mirties atveju - gyvybės draudimas nuo traumų

Statistiškai apie pusę visų patirtų traumų įvyksta namuose ir draudimas mirties atveju ar draudimas nuo traumų nėra aktualus tol, kol neatsitinka nelaimė. Pandemijos laiku, kai visi esame priversti dirbti iš namų, šis procentas dar labiau išaugo. Aš, kaip ir dauguma žmonių, galvojau, kad man tikrai “nieko nenutiks”. Paprastai pavykdavo išvengti rimtesnių traumų: viskas baigdavosi mėlynės žymėmis ir nubrozdinimais iki vieno karto, kuris privertė susimąstyti. Sportuodama namuose susimušiau koją. Maniau, kad tai tik sumušimas. Dvi savaites kentėjau, vaikščiojau šlubuodama ir tik po dviejų savaičių sugalvojau pasitikrinti, diagnozė – piršto lūžis.

Gyvybės draudimas, kitaip tariant – draudimas mirties atveju, man buvo aktualus visada ir maniau, kad kaupiamasis gyvybės draudimas su apsaugomis bus naudingas ir atitiks poreikius, esant traumai, tačiau suskaičiavusi, kiek gausiu iš draudimo kompanijos piršto lūžio atveju, suma nemaloniai nustebino. Ji buvo maža. Per savo patirtį supratau, kad labai svarbu skleisti žinią klientams apie tai, ką mums gali suteikti draudimo kompanijos ir ko mes turime vengti didelėje pasiūloje.

Gyvybės draudimas mirties atveju, traumų ir kritinių ligų draudimas

Kadangi viena iš mano darbo sričių yra gyvybės draudimas, todėl jaučiu pareigą dalintis informacija, kuri padėtų klientams geriau suprasti, kas yra gyvybės draudimas, kokios yra jo rūšys ir į ką svarbu atkreipti dėmesį, kad įvykus nelaimei būtų naudos iš šios investicijos.

Pirmiausia svarbu žinoti, kokios yra pagrindinės apsaugos nuo kurių draudžia draudimo kompanijos. Jos yra trys: draudimas mirties atveju, traumų ir kritinių ligų draudimas.

Draudimas mirties atveju – tai toks draudimas, kuris draudžiamojo mirties atveju yra išmokamas artimiesiems.

Traumų draudimas – tai įvairiausios traumos, kurios gali ištikti kiekvieną iš mūsų. Traumos atveju draudimo bendrovė moka tam tikro procentinio dydžio išmoką, kuri apskaičiuojama pagal draudimo taisykles nuo sumos įrašytos draudimo polise. Kartais žmogus galvoja, jog turi apsaugas, bet jų draudimo polise net nėra įrašyta. Kritinių ligų draudimas – kiekviena draudimo kompanija turi savo draudžiamų kritinių ligų sąrašą. Svarbu jas atidžiai peržvelgti ir įsigilinti bei įsivertinti rizikas.

5 patarimai ir gyvybės draudimas bus efektyvus

Pateiksiu penkis patarimus, kurie gali jums būti naudingi, kad galėtumėte tvirtai apsispręsti ir sąmoningai rinktis Jums tinkamiausią gyvybės draudimą.

1. Neužmirškite tikrinti gyvybės draudimo puslapio ir savo paskyros

Labai raginu prisijungti prie savo turimo gyvybės draudimo puslapio su savo Smart-ID arba mobiliu parašu. Deja, vis dar yra daug klientų, kurie nei karto neprisijungė prie sutarčių ir juolab nežino, kas yra sutartyje parašyta.

2. Peržvelkite ar turite apsaugas ir koks numatomas apsaugų dydis

Prisijungę prie savo paskyros, būtinai atkreipkite dėmesį ar turite draudžiamas apsaugas ir kokio dydžio apsaugos yra įrašytos. Pavyzdžiui, jei draudimo polise traumų apsaugos suma yra 10000€, lūžus kojos pirštui išmokamas 1% nuo tos sumos, t.y. 100€. Jei yra kojos arba rankos lūžis, priklausomai nuo patirtos traumos sudėtingumo išmokama ~5~15%. Ir kiekvienas turi įsivertinti ar jis galės dirbt ar, negalės, gaus ligos išmoką iš Sodros ar negaus. Ir čia dažnas žmogus, kuris turi gyvybės draudimą su apsaugomis turi neadekvačias apsaugų sumas: jei sena sutartis ir nebuvo ilgą laiką keista, jos gali būti mažos ir atitinkamai, atsitikus nelaimingam atsitikimui, išmoka bus nedidelė. Ir taip pat peržiūrėkite, kokia suma yra kritinių ligų atveju.

3. Gyvybės draudimas mirties atveju įpareigoja pagalvoti apie realią tokią grėsmę ir pasekmes

Mirties atveju išmoka mokama artimiesiems.  Labai svarbu, kad prieš pasirašydami gyvybės draudimo sutartį, apgalvotumėte šių klausimų atsakymus. Ar artimieji turės už ką palaidoti atsitikus įvykiui? Ar neslėgs artimųjų įsipareigojimai, skolos, vaikų išlaikymas, kas liks po netikėtos mirties?

4. Domėkitės, kas ir kodėl įeina į draudimo įmokos dydį

Ką pastebėjau dirbdama su klientais – klientai nenori mokėti už apsaugas, visiškai neprideda apsaugų arba “taupo”. O vėliau tenka nusivilti ir…. kaltinti draudimo bendrovę ar konsultantą. Pats laikas pačiam(iai) būti atsakingu(ą) už save ir, jei yra klausimų, neaiškumų, kreiptis į konsultantą.

5. Konsultuokitės tol, kol jausitės, kad jums yra pakankamai aišku.

Mano patirtis rodo, kad dažnai žmogus nesidomi, kokias apsaugas turi pasirinkęs vienokią ar kitokią draudimo kompaniją, kol kažkas neįvyksta… Linkiu atrasti laiko pasidomėti savo gyvybės draudimu bei draudimo apsaugomis. Skubu didinti savąsias. Likime visi sveiki!

2 komentarai apie “Gyvybės draudimas. Patarimai efektyviai apsaugai”

  1. Atgalinis pranešimas: Vasario 4 diena - Pasaulinė kovos su vėžiu diena - Finansiniai tikslai

  2. Atgalinis pranešimas: INVESTICINĖ SĄSKAITA - Finansiniai tikslai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *