fbpx

Pasyvios pajamos – viskas, ką reikia žinoti

Kam reikalingos pasyvios pajamos?

Turbūt kiekvienas iš mūsų bent kartą svajojo apie „Guminę sąskaitą“ ir nuolatines atostogas poilsiaujant tropinėse salose, kur vasara vyrauja ištisus metus. Susitaikę su realybe mes grįžtame į kasdienybę, kurioje toliau svajojame apie menkiausias atostogas šiltuosiuose kraštuose.

Trokštate išpildyti savo svajones? Tinkamos investicijos gali atnešti pasyvių pajamų bei užtikrinti finansinę laisvę visam likusiam gyvenimui. Padiskutuokime apie tai plačiau!

 

Pasyviųjų pajamų reikšmė

 

Pasyvios pajamos – tai pajamos, kurias žmogus gauna reguliariai, neįdedant realių pastangų ar sunkaus įdirbio siekiant jas gauti.

 

Finansinės bei laiko sąnaudos

 

Norint užtikrinti finansinę laisvę visam likusiam gyvenimui, turimas santaupas rekomenduojame investuoti. „Pinigai uždirba pinigus“ – visi turtingi žmonės vadovaujasi šiuo posakiu, būtent todėl jie ir yra turtingi. Svarbu paminėti, jog norint protingai investuoti, tai gali užimti daug pastangų bei didelių laiko sąnaudų. Šioje vietoje svarbu nuspręsti, kokią pinigų sumą galite investuoti, kiek laiko galite tam skirti bei kodėl jūs norite gauti pasyvių pajamų, kokiems tikslams pasiekti?

Norite sužinoti, kur investuoti rekomenduojame mes? Štai keletas pasirinkimo variantų:

 

1.     Akcijos – tai vertybinis popierius, kuris suteikia jų turėtojams tam tikrų turtinių arba neturtinių teisių suteikiant galimybę prisidėti prie bendrovės valdymo sprendžiant iškilusius klausimus. Įsigiję įmonės akcijų, tiek teoriškai, tiek praktiškai, nusiperkate dalį įmonės, o tai reiškia, kad galite dalyvauti įmonės valdyme, kaip jos valdytojas. Kai įmonės pelnas augs, gausite pelno dalį – dividentus. Kuo daugiau pelningų akcijų įsigysite, tuo jūsų nuomonė bus vertingesnė priimant tam tikrus sprendimus, o dividentai – didesni. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ne visos akcijos moka dividentus.

 

2.     Nekilnojamas turtas nuomai, tai paprasčiausia ir turbūt populiariausia investicija daugeliui Lietuvos gyventojų. Nors šiam būdui reikalingos nemenkos investicijos, tačiau pasyvios pajamos bus užtikrintos daugeliui metų.

 

3.     Nenaujiena, kad mums, lietuviams, idėjų netrūksta. Svarbu paminėti, jog nuosavo verslo norėtų kas antras Lietuvos gyventojas, tačiau išdrįsta mažuma. Kodėl? Žinoma, steigiant nuosavą verslą svarbu suprasti, jog bet kokiu atveju jums teks susidurti su rizika, rizika bankrutuoti, kuri visada bus. Apart to, svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog turtingiausi pasaulio žmonės pasiekė turtų rizikuojant. Jei viską apsvarstei ir nusprendei pradėti, rekomenduojame apgalvoti kiekvieną žingsnį. Turi idėjų ir nori jas įgyvendinti? Pirmyn!

 

4.     Ar kada teko girdėti apie P2P platformos? Pirmoji platforma atsirado dar 2005 metais, Jungtinėje Karalystėje, po kurios ji sparčiai išplito ir visoje Europoje. Ši platforma, tai tiesioginis skolinimas, kai žmonės skolina žmonėms tiesiogiai nedalyvaujant oficialioms finansinėms įstaigoms. Šis procesas dažniausiai vyksta internetinėse platformose, o kasmet juo pradeda naudotis vis didesnis gyventojų kiekis, dėl mažesnių palūkanų ir lengvesnio pasiskolinimo, kurio metu nebūtina nurodyti konkretaus skolinimo tikslo. Tačiau, svarbu paminėti, jog šis būdas yra rizikingas, nes vyriausybė nesuteikia skolintojams draudimo garantijų, jei skolininkas nusprendžia nebevykdyti įsipareigojimų.

 

5.     Mokate gražiai dėlioti savo mintis rašymo būdu lengvai pritraukiant ir sudominant tikslinės auditorijos skaitytoją? Parašykite knygą! Šis būdas gali atnešti pasyvias pajamas į jūsų gyvenimą. Nenorite investuoti į spausdintus tiražus? Išleiskite knygą PDF formatu ar įrašykite garso įrašą.

 

6.     Esate savo srities profesionalas? Surenkite Online kursus, mokymus ar seminarus klientams, kurie nori tobulėti jums gerai žinomoje srityje. Šiuo metu, sparčiai populiarėja online mokymai. Nufilmuojant vaizdo įrašą vos vieną kartą, jis gali būti parodytas daugeliui žmonių ir atnešti jums pasyvių pajamų, nuolat jį pardavinėjant. Norite dar didesnių pardavimų? Paleiskite reklamą.

 

7.     Mėgstate fotografuoti? Pardavinėkite savo darytas nuotraukas stock‘inėse parduotuvėse. Tai paprastas būdas, kurį atliekant galite sulaukti pasyvių pajamų.

 

8.     Sukurkite originalią programėlę, kuria lankytojai galėtų naudotis nemokamai. Jei ji bus verta dėmesio, ateityje galėsite gauti pasyvių pajamų juose talpinant reklamą.

 

9.     Tapkite nuomonės formuotojais „Instagram“ ar „TikTok“ socialiniuose tinkluose! Nors šiuo metu tai sparčiai populiarėjanti sritis ir “Nuomonės formuotojais” jau galime vadinti dažną asmenį, svarbu suprati, jog pakilti į “Aukštumas” yra gan sudėtinga. Manome, jog pabandyti verta! Nuomonės formuotojai už vieną reklaminę nuotrauką Lietuvoje užsidirba iki 4000 eurų. Kurkite originalų turinį pritraukiant sekėjus ir užsidirbkite talpindami reklamas!

 

10.  Tinklinis marketingas sparčiai siejamas su plačiomis galimybėmis užsidirbti pasyvių ar papildomų pajamų. Norite sužinoti kaip jis veikia? Jums tereikia išbandyti prekes ir jas rekomenduoti kitiems: draugams, šeimos nariams, bendradarbiams ir kitiems. Susidomėję žmonės perka prekes su jūsų rekomendacija, su kuria gauna nuolaidą, o jūs – atitinkamus procentus nuo pardavimų. Viskas paprasta, o svarbiausia, tam investicijų nereikia!

 

11.  Jūsų automobilis tiesiog stovi garaže nejudant iš vietos? Išnaudokite jį iš to užsidirbant! Šiuo metu automobilio nuoma yra sparčiai populiarėjanti paslauga, iš kurios galite gauti pasyvių pajamų. Panaudokite mažai naudojamą automobilį ir gaukite pasyvių pajamų!

 

12.  Nuomokite savo daiktus: siurblį, žoliapjovę ar kitas prekes ir iš to užsidirbkite. Šis būdas leis nusipirktai įrangai atsipirkti akimirksniu, o ateityje jūs galėsite iš to užsidirbti!

 

13.  Pirkite pigesnį nekilnojamą turtą, ateityje jį parduodant brangiau. Nenuostabu, jog nekilnojamo turto kainos sparčiai auga, tad nusipirkę butą jūs ne tik galėsite užsidirbti iš nuomininkų, bet ir parduoti jį brangiau ateityje, nieko nepralaimint.

 

Šiame straipsnyje mes pasistengėme išvardinti populiariausius būdus investuojant savo santaupas ir nepatiriant nuolatinio pinigų nuvertėjimo ar net iš to užsidirbant, reguliariai gaunant pasyvių pajamų. Rekomenduojame į tai atsižvelgti jei jums tai aktualu arba, tiesiog nieko nedaryti – perskaityti ir pamiršti.

1 komentaras apie “Pasyvios pajamos – viskas, ką reikia žinoti”

  1. Atgalinis pranešimas: Investavimas: Kodėl tai yra svarbu ir ką turėtumėte žinoti? - Finansiniai tikslai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *