fbpx

Pinigai kalėdoms vaiko akimis – 4 rekomendacijos

PINIGAI VAIKAMS KALĖDŲ PROGA

Šie metai yra išskirtinai pilni pokyčių, paliečiančių mus visus. Nevertinant, kokias pasekmes dabartinė situacija sukels, metai labai įdomūs. Tačiau šiame laike norisi ieškoti kažko, kas suteikia ramumą, saugumą, kas būtų žinoma ir nesikeičia. Manyčiau, kad tai didžiosios metų šventės. Ko gero viena laukiamiausių kiekvieno vaiko švenčių: Kalėdos. Tai šventė, kai susirenka šeimos, o kiekvieną mažąjį šeimos narį džiugina dovanos. Galbūt šeimos susibūrimas šiais metais, gali būti kiek kitoks (virtualus ar pasimojuojant per langą), tačiau dovanų dovanojimas, bent vaikams, neturėtų keistis. Įprastai, per Kalėdas susirenka visi šeimos nariai, džiaugiasi vieni kitų draugija, o vaikai apiberiami dovanomis. Tačiau, kol vaikai nedideli, yra pakankamai lengva sugalvoti, kuo galima būtų pradžiuginti vaiko širdį. Kuo vyresnis vaikas, tuo sudėtingiau sugalvoti ką jam padovanoti, todėl dažnu atveju dovanojami pinigai. Kai vaikas mažas ir nesupranta pinigų vertės, jam keletas monetų atrodo didesnis turtas nei vienas banknotas. Su monetomis galima įdomiai pažaisti, jos skamba ir čiupinėti smagu. Tačiau, ar gali būti prasmingai padovanoti pinigai vaikams? Kaip vaiko pinigai (kalbame ne apie valstybės skiriamus vaiko pinigus, o apie vaikui dovanojamus ir jo nuosavybe tapusius pinigus) gali tapti naudingi, įgauti prasmę, o svarbiausia – kaip padaryti, kad vaikas suprastų, kas yra pinigai ir kokia jų vertė?

Vaiko pinigai – tėvų kūriama pinigų vertė

PINIGAI VAIKO AKIMIS – TĖVŲ PAVYZDYS

Jei norite, kad jūsų vaikas tinkamai elgtųsi su pinigais, visų pirmą, Jūs – tėvai, turite savo elgesiu rodyti pavyzdį savo vaikams. Vaikai mokinasi ne iš ištartų žodžių, o iš tėvų elgesio. Tad galime teigti, jog visa ko pradžia slypi pavyzdyje, vaikai mokosi žiūrėdami bei atkartodami matomą pavyzdį. Todėl gerai, kai tėvai pinigų prasmę pradeda rodyti kasdienoje nuo mažų dienų.

PINIGAI VAIKAMS – 4 REKOMENDACIJOS PINIGŲ VERTĖS SUPRATIMO LINK

Pirma rekomendacija – žaiskite

Vaikai dažniausiai mokosi stebėdami ir atkartodami tai, ką mato aplinkoje. Dar viena labai puiki mokinimosi priemonė – žaidimai. Tam, kad vaikui būtų aiškesnė pinigų vertė, patariame tėveliams žaisti su vaikais žaidimą “parduotuvė” arba drauge su vaikais sudaryti produktų sąrašą einant drauge į parduotuvę apsipirkti. Prašyti vaiko surasti produktus iš kartu sudaryto sąrašo. Taip vaikai matys, jog tėvai leidžia pinigus apgalvotai, o ne krauna į krepšius bet ką, kas tik gulėjo lentynoje.

Antra rekomendacija – taupykite „matydami“

Vaikai mėgsta taupyti. Yra pagaminta įvairiausių taupymui skirtų priemonių. Atkreipiame dėmesį, kad jei jūsų vaikas nori taupyti pinigus, būtinai nusipirkite permatomą taupyklę. Kai vaikas mato, kaip pildosi taupyklė, jam taupymo procesas tampa žaismingesnis.

Trečia rekomendacija – leiskite vaikui savarankiškai pirkti

Ši rekomendacija skirta vyresniems vaikams, kurie jau moka skaičiuoti ir geba suvokti, kas yra pinigai, kurie nori gauti pinigų ir patys nusipirkti sau kokį daiktą. Kalbėkitės su vaikais apie pinigus. Pasakokite jiems, ką galima pirkti, o ko geriau atsisakyti. Paklauskite, apie ką svajoja ir padėkite, kaupdami pinigus vaikams tų  svajonių siekti. Kartu su vaiku pasižiūrėkite norimo daikto kainą internete, suskaičiuokite, ar sukaupti vaiko pinigai siekia reikiamą sumą, ar vis dar yra trūkumas. Susitarkite, kokius darbus vaikas gali atlikti namuose pagal savo amžių ir gebėjimus, o juos atlikęs galėtų gauti atlygį. Tačiau svarbu pabrėžti, kad tai turi būti tie darbai, už kuriuos realiai mokamas atlygis.

Ketvirta rekomendacija – leiskite dovanoti pinigus vaikams

Vaikai dažnai svajoja. Deja, ne kasdien galime jų svajones išpildyti. O ir nereikėtų vos kažko užsigeidus – iškarto nupirkti ir norą išpildyti. Kalbėkite su vaikais apie tai, apie ką jie svajoja. Jei svajonė gali būti išpildyta ją nupirkus, jei tai yra materialus dalykas, rekomenduojame su vaiku aptarti, kaip galima būtų surinkti reikiamą pinigų sumą. Neužmirškite, kad gimtadienių ir švenčių laikas – puiki proga paprašyti artimųjų dovanoti grynuosius. Tai labai praktiškas būdas: vietoje menkaverčių dovanėlių padovanoti tai, ko vaikas išties nori. Tokiu atveju ir pinigų vertė vaikui įgaus prasmę.

Jei jums rūpi vaiko pinigai ir norite sužinoti, kaip pinigų vertė gali būti suprantama vaikams, kviečiu į online seminarą, kuris vyks Jums patogiu metu (po darbų ir/ar po būrelių).

Jei kyla klausimas, kokią dovaną galima įteikti mokyklos baigimo proga – mes atsakysime, kad geriausia dovana – tai sukauptas tam kapitalas vaiko savarankiško gyvenimo startui.

Bet apie tai kitame straipsnyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *