fbpx

Būsto paskola. Kaip gali padėti finansų konsultantas?

Kaip finansų patarėjas gali padėti perkant būstą su banko paskola.

Nuasmeninta kliento situacija.

Tai, ką jums papasakosiu, jau seniai sukosi mano galvoje. Noriu pasidalinti su jumis vieno savo kliento istorija kai jis nusipirko namą net tada, kai tam praktiškai nebuvo jokių šansų.

Bet iš pradžių susipažinkime.

Dauguma jūsų, kurie dabar skaito šį straipsnį, mane pažįsta, bet vis tiek prisistatysiu tiems, kurie mato mane pirmą kartą. Mano vardas Jelena, aš esu vilnietė ir esu asmeninių finansų srities praktikė. Padedu jauniems ir ne visai jauniems žmonėms padaryti tvarką finansų valdyme, pradėti investuoti, o taip pat įsigyti namus su būsto paskola, padedu pasiruošti šiam žingsniui kad ateityje išvengti įvairių sunkumų ir iššūkių, kurie gali kilti bėgant metams.

Aš noriu būti visiškai sąžininga su jumis ir galbūt kam nors tai padės, todėl parašysiu taip, kaip buvo iš tikrųjų.

Pas mane į konsultaciją atėjo ne visai jaunas vyras, bet jis su savo žmona labai norėjo turėti nuosavus namus sau ir savo šeimai. Tačiau bankai atsisakė jam suteikti būsto paskolą. Jų situacija nebuvo patraukli bankams. Jo žmona dirbo pagal darbo sutartį ir uždirbdavo šiek tiek daugiau nei minimalų atlyginimą, o pats klientas mažiau nei prieš pusmetį nusipirko mažąją bendriją. Jeigu žmogus turi verslą, bankai reikalauja kad verslas būtų pelningas ir asmuo, besikreipiantis į banką turėtų turėti bent dviejų metų pajamų deklaracijas. Be to, mano klientai nebuvo tokie jauni, kad hipotekos terminas galėtų būti maksimaliai ilgas. Klientas kreipėsi į mane apimtas nevilties: ar tikrai nėra jokių šansų, kad mes turėsime nuosavą būstą?  Laikas bėga, norisi vaikų ir namų. 

 

Kaip vyras, mano klientas jautė pareigą viskuo pasirūpinti. Ir mes tuo pasirūpinome.

Žingsniai, kurie buvo atlikti:

1. Klientas suprato, kad jam reikalinga profesionali pagalba ir klausinėjo, kas galėtų jam padėti, gavo mano kontaktą per rekomendacijas ir užsirašė į konsultaciją.

 

2.Išsamiai išanalizavau jo situaciją, nurodžiau sritis, kurias reikia pataisyti prieš kreipiantis į kredito įstaigas. Asmeniui buvo suteikta visa reikalinga informacija apie būsto paskolos paslaugą, aptarėme, kokių sunkumų gali kilti per ilgą paskolos terminą, kaip sumažinti riziką ir kaip pasinaudoti šia paslauga šeimos labui.

 

3. Sudarėme veiksmų planą, taip pat teko paskambinti kai kuriems mano kontaktiniams asmenims ir paklausti, kaip ir ką klientas turėtų daryti, kad kreditoriai apsvarstytų ir patvirtintų jo prašymą.

Su kokiais sunkumais susiduriau?

Tikriausiai mūsų visuomenėje tai nėra įprasta sakyti, bet tiesa ta, kad kiekvienas susiduria su tam tikrais sunkumais… Žinoma, ne viskas pavyko iš pirmo karto ir taip, kaip mes su klientu norėjome!

Per visą mano konsultavimo istoriją teko atkalbėti du klientus nuo būsto paskolos: ši paslauga buvo jiems neįperkama.Tie du klientai turėjo rožinius akinius, kuriuos teko negailestingai sudaužyti.

Mano pagrindinis uždavinys – suteikti maksimalią naudą žmogui suprantama kalba, neapkraunant jo nereikalinga informacija, kad klientas išeidamas iš konsultacijos pasakytų, jog tai buvo protingiausi išleisti pinigai ir aš radau specialistą, kuris atsakė į visus mano klausimus.

Tam turėjau pravesti kelis šimtus konsultacijų, skambinti, klausti, analizuoti skirtingas sudėtingas situacijas, aiškintis dėl visų klientų klausimų ir pageidavimų, ir tai dar ne pabaiga!

Ir su šiuo konkrečiu klientu nebuvo greito kelio. Viskas užtruko apie 5 mėnesius. Bet jis gavo paskolą ir nusipirko namą sau ir šeimai.

Dėl šių  žingsnių aš ir mano klientas pasiekėme norimą rezultatą! Jiedu su žmona ir jų naujagimė dukra gyvena nuosavame name, kuriame  žmona jaučiasi savo namų šeimininkė, kur vyras turi savo vietą žvejybos įrankiams ir, žinoma, kur dukra gali žaisti ir bėgioti nuosavame kieme.

Negalima žodžiais nusakyti jausmo, kuris apima pasiekus tokį rezultatą. Man išties labai svarbu kai klientai laimingi.

Kaip pasikeitė kliento gyvenimas.

Iš nuomojamo buto jie persikėlė į savo namą už miesto, su nuosavu žemės lopinėliu. Visi daiktai rado savo vietas. Gyvenimas prisipildė kitokios prasmės: rūpintis dukra jaukiuose namuose.

Noriu, kad ir jūs pasiektumėte savo tikslus, mano brangūs skaitytojai! Dėkoju už jūsų laiką ir noriu jus įkvepti drąsiai svajoti apie nuosavą namą ar butą, jei tik toks noras yra. Daugelis klientų buvo nusivylę, kai bankai atsisakė suteikti jiems būsto paskolą arba kai kurie klientų kriterijai buvo nepalankūs kredito įstaigoms. Ne visiems, bet daliai jų aš galėjau padėti!

Jeigu svajojate turėti nuosavus namus, bet nežinote nuo ko pradėti, nežinote kaip pasiruošti šiam svarbiam žingsniui, nežinote kaip ilguoju laiku suvaldyti atsiradusias grėsmes, registruokites konsultacijai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *