fbpx

Investavimas: Kodėl tai yra svarbu ir ką turėtumėte žinoti?

Investavimas: Kodėl tai yra svarbu ir ką turėtumėte žinoti?

Investavimas yra svarbus finansinis įrankis, kuris gali padėti žmonėms pasiekti įvairių tikslų ir užtikrinti finansinį saugumą ateityje. Tačiau kai kurie žmonės neturi sau atsakymo į klausimą: „O kodėl man reikia ar būtina investuoti?” Neturėddami atsakymo sau, net ir pamatę informaciją apie skirtingus įrankius ją tiesiog ignoruos.
Žemiau išsamiau aptarsiu pagrindines priežastis, kodėl žmonės investuoja, ir ką tai reiškia jų finansiniam gerovei.
Ir galimai atrasite sau vieną arba kitą atsakymą.

Finansinis saugumas

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės pradeda investuoti, yra siekis užtikrinti savo finansinį saugumą ateityje. Investicijos gali padėti sukaupti pinigų, kurie ateityje galėtų būti panaudoti gyvenimo išlaidoms arba svarbiems tikslams pasiekti. Daugelis lietuvių ieško būdų, kaip užtikrinti savo finansinį stabilumą ir apsisaugoti nuo nežinomybės ateityje, todėl investavimas tampa svarbiu sprendimu. Iš kitos pusės – investavimas visada susijęs su rizika, tačiau net nepradėti investuoti yra didesnė riziką viską prarasti.
Nemažai laikraščiuose įvairių straipsnių, kai žmonės atiduoda savo sukauptus pingus į sukčių rankas tiesiog todėl, kad pinigai papraščiausiai gulėjo arba namie atba banko sąskaitoje.
Jei pinigai yra skirtinguose investiciniuose įrankiuose užtrūks laiko, kol išsiimsite. Taigi yra laikas arba „išblaivėti” nuo skambučio arba pasitarti su žmonėmis arba finansų patarėjais.

Investavimo grąža

Investavimas gali suteikti galimybę gauti papildomų pajamų ir padidinti turimą turtą. Tai yra pagrindinis būdas, kaip galima auginti savo pinigus, siekiant finansinio gerovės ir ateities tikslų siekimo. Dauguma žmonių ieško būdų, kaip padidinti savo kapitalą ir pasiekti finansinę nepriklausomybę, todėl investicijos tampa svarbiu aspektu jų finansinėje strategijoje.
Galimi investavimo grąžos būdai: vertės prieugis arba išmokami dividendai, palūkanos.
Primenu, kad investavimas negarantuoja grąžos. Netinkami sprendimai gali ir sumažinti jūsų pinigų kiekį. Todėl neturint patirties būtina pasitarti su žmonėmis, kurie nuolatos gilinasi į investicinius produktus.

Perkamosios galios išsaugojimas

Investicijos taip pat gali padėti išsaugoti perkamąją galią ir apsaugoti nuo pinigų vertės mažėjimo. Inflacija gali mažinti pinigų perkamąją galią laike, todėl svarbu rasti būdą, kaip įveikti šią tendenciją. Investicijos į turto klases, kurios paprastai auga kartu su infliacija arba net viršija ją, gali būti puikus būdas išlaikyti turto vertę ilgalaikėje perspektyvoje.
Tam, kad išsaugoti pinigų vertę investuojant, galima pasirinkti vieną iš strategijų, kurią aš naudoju. Kai įmonė arba fondas man išmoka dividentus, už tuos pačius pinigus daperku akcijų arba fondo vienetų tokiu būdu didinu savo portfelį ir išsaugau pinigų vertę.

Tikslų siekimas per investavimą

Investavimas taip pat gali būti naudingas siekiant konkrečių tikslų ir svajonių pasiekimo. Tai gali būti būsto įsigijimas, vaikų išsilavinimas, pasiruošimas finansinei pensijai, kelionės arba kiti gyvenimo tikslai. Investicijos gali suteikti finansinę pagalbą siekiant šių tikslų ir padėti jų įgyvendinime.
Net neturint jokių žinių investavime kaupiant pensijai galima per II ir III pakopų pensijų fondus. Vaikų mokslams sukaupti gali padėti kiti įrankiai. Kaupiant būstui irgi yra alternatyvų, kur galimas prieaugis mokamų palūkanų pavydalu. Arba net neįnvestuojant galima tiesiog padėti kaupiamus pinigus į terminuotą indėlį su palūkanomis. Jeigu bus noras atsidaryti tiesiog kaupiamąją sąskaitą ne banke ir gauti už registraciją akciją dovanų, galite padaryti tai paspaudę šią nuorodą

Infliacijos suvaldymas

Infliacija gali turėti didelį neigiamą poveikį pinigų vertei laike, todėl svarbu įtraukti infliacijos suvaldymo strategijas į savo finansinę planavimą. Investicijos gali būti vienas iš būdų kovoti su infliacija, nes kai kurios turto klasės gali augti greičiau nei infliacija, todėl išlaikyti turto vertę ar net padidinti ją. Vidutinę metinę infliaciją dalinai padengia mokamos palūkanos terminuotame indėlyje kredito unijuose. Freedome24 platformoje mokamos palūkanos viršija Lietuvos infliaciją.

Malonumas investuojant

Kai kurie žmonės, aš tame tarpe, investuoja ne tik dėl finansinių tikslų, bet ir dėl malonumo. Man, asmeniškai, patinka stebėti mano portfelio kreivę augančią į viršų. Kiekvieną mėnesį suvedu savo ekseliuke nominalias vertes. Bet kiti gali investuoti į meno kolekcijas, briliantus, vynus ar numizmatiką, investuotojai gali patirti estetinį malonumą ir kolekcionavimo procesą.

Ir dar viena priežastis….

Vis daugiau darbų keis dirbtinis intelektas ir mums reikės vis keisti įgūdžius prisitaikant prie naujos realybės. Pokyčiams labai dažnu atveju reikalingi pinigai. Tad tai dar viena svarbi priežastis pradėti investuoti neatidėliojant.

Apibendrinant, investavimas yra svarbus būdas siekiant finansinės sėkmės ir ateities finansinio saugumo. Atsakingas ir informuotas investavimas gali padėti žmonėms pasiekti savo finansinius tikslus ir svajones. Tai svarbus aspektas kiekvieno žmogaus finansinėje strategijoje, todėl svarbu suprasti investavimo pagrindus ir pasirinkti tinkamus investavimo būdus, atitinkančius individualius poreikius ir tikslus. Domėkites, pirkite kursus, užsirašykite pas finansų konsultantus į konsultacijas ir investuokite.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *