fbpx
Turtingiausias Babilono žmogus - pinigų valdymas

Turtingiausias Babilono žmogus – pinigų valdymas senovėje ir dabar

Senovės pasaulio išmintis – tai kiekvieno mūsų pamatas. Ne iš imtis – finansų valdymas. Ir šiandien turime ko semtis iš senovės pasaulio. Perskaičiusi George Samuel Clason knygą „Turtingiausias Babilono žmogus“, supratau, kad tai nėra tik dar viena eilinė mano bibliotekos knyga, bet tai tikrai pilna išminties knyga, kurioje atrasti, kaip taupyti ir investuoti gali kiekvienas. Tiek tas, kuris jau išmano, kaip reikia tvarkytis su pinigais, nes galės pasitikrinti savo žinias. Tiek tas, kas dar tik pradeda gauti pirmuosius savo pinigus (kad ir kišenpinigius), knyga gali tapti puikiu pradžiamoksliu, žengiant pirmuosius savarankiškus žingsnius, priimant pirmuosius sprendimus Babilono laikus menančiame pinigų pasaulyje. Tačiau noriu ne tik parekomenduoti ir pareklamuoti šią puikią knygą, labiau pasidalinti savo asmeninėmis įžvalgomis.

Laisvas pinigų valdymas ar vergovė?

Man didžiausią įspūdį paliko Damasiro pasakojimas, kaip jis tapo vergu: tiesiog leido sidabrinių daugiau nei uždirbdavo, prasiskolino, pabėgo iš miesto, pradėjo plėšikauti, jį pagavo ir pardavė kaip vergą. Šeimininko žmona Sira jam pasakė: „Tavo siela nėra laisva, nors ir gimei tu laisvėje. Jei tavo siela būtų laisva – niekada neleistum tapti savo nepasotinamų norų vergu (apie skolas)“. Kitaip tariant, Sira jau suprato skolų reikšmę ir skolų atsiradimo priežastis. Norint iš to išsivaduoti, Sira parodė vienintelį kelią – tapti vėl laisvu: susirasti visus kam buvo skolingas ir sąžiningai grąžinti skolas.

Tiek aš kaip asmuo, vartotoja, tiek ir kaip finansų ekspertė pagalvojau, kad šiame vartotojiškame pasaulyje yra milijonai vergų. Šis faktas liūdnas dar ir tuo, kad dauguma patys to nežino, o dalis, gal ir žino, bet labai sunkiai (ne)pripažįsta. Manau, kad būtina bent kartą metuose permąstyti ir pabandyti sąžiningai sau atsakyti į klausimą, ar netapau vartotoju vergu? O jei tapau, ką galiu pakeisti, kad būčiau laisvu?

Turtingiausias Babilono žmogus – 8 taisyklės

 1. Pirma susimokėkite sau (Padėkite savo piniginei pilnėti nuo sidabrinių). Pinigų valdymas
 2. Išleiskite mažiau nei uždirbate (Kontroliuokite savo išlaidas).
 3. Įdarbinkite pinigus (Padarykite taip, kad auksas dirbtų jums).
 4. Apsidrauskite savo gyvybę ir sveikatą (Apsaugokite savo brangiausią turtą statydami stiprias sienas, kurių nepralauš net aršiausi priešai).
 5. Pasidomėkite dėl kredito sąlygų būsto paskolai ().
 6. Pasirūpinkite savo finansine ateitimi (Padarykite, kad monetų srautas tekėtų nuolatos net jums nedirbant).
 7. Investuokite į save ().
 8. Stebėkite savo turtus: pasyvus ir aktyvus (Žinok kur esi ir kur nori būti, ko nori pasiekti).

1 komentaras apie “Turtingiausias Babilono žmogus – pinigų valdymas senovėje ir dabar”

 1. Laba diena,
  Mane sudomino si knyga. Noreciau perskaityti. Ar galeciau gauti pdf knygos formata.
  Dauguma musu esame pinigu “vergais”. Dirbame nemegstama darba, isleidziame daugiau nei uzdirbame ir taip “sukames tame rate”. Gyvenimas eina savo keliu, o mes neturime laiko dziaugtis gyvenimu ( o ne daiktais )…..
  Tikiuosi ši knyga padės išspręsti dauguma problemu …
  Aciu
  Brigita

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *