fbpx
Tikslas apibrėžtas laike - finansiniai tikslai

Tikslai. Kodėl svarbu juos išsikelti?

Tikslas – tai noras, apibrėžtas laike. Svarbu atskirti tikslą ir norą. Pagrindinė svarbi aplinkybė – terminas. Jei laiko termino nėra, tuomet tai ne tikslai, o norai. Tikslui pasiekti reikalingi aktyvūs veiksmai, sudėliotas veiksmų planas. Jei veiksmų nesiimame, nesudėliojame veiksmų plano, tai vėl liekame tik prie noro, svajonės. Kodėl apie tai kalbu? Dažnai žmonės sumaišo sąvokas. Ir tikrai daug kur mano, kad siekia tikslų, o giliau paanalizavus, pasirodo, kad nėra nieko net pradėję daryti ir likę svajonių, norų lygmenyje.

Žinoma, yra dalis žmonių, kuriems tikslai nėra mėgstama sritis, nes šis procesas reikalauja nuoseklaus darbo. O kai pastangų nedaug, dažnai aplanko gėda prieš save ir kitus, kad tikslai nepasiekti. Ko pasekoje, pasiduodama arba persigalvojama. Apninka sunkumo jausmas, kad neišeina. Todėl paprasčiau, kai tikslai ir lieka norų lygmenyje. Tačiau žinau, kad tereikia įsisąmoninti vieną pagrindinę taisyklę ir tikslai bei jų įgyvendinimas bus su rezultatais.

Trumpai papasakosiu savo istoriją, kaip bandžiau kelti tikslus ir juos įgyvendinti. Maždaug 2015~2016 metais mokymų metu užsirašiau sau tikslą: pasiekti pasyvių pajamų srautą po 3 metų – 500 eurai per mėnesį.  500 eurų sumą padalinau iš 36 mėnesių ir gavosi, kad per mėnesį turiu po papildomus beveik 14 eurų didinti savo mėnesio srautą. Pradėjau nuo P2P platformų (apie pasyvių pajamų kūrimą čia). Kadangi ten investavau tik po 50 eurų per mėnesį, palūkanų buvo centai. Nors ir didinau savo investuotą sumą kas mėnesį, bet iki mano plano buvo labai toli. Tiesa pasakius P2P platformose mano pajamos yra ir šiandien labai minimalios. Tačiau, pradėjus siekti savo tikslo, man atsivėrė visiškai naujos galimybės, kurioms buvau atvira. Šiai dienai mano pasyvios pajamos ženkliai viršija išsikeltą tikslą.

Tikslas išsikeltas, o kas toliau?

Paanalizuokime, kas nutiko, kad man pavyko pasiekti savo išsikeltą tikslą? Visų pirma, tikslas buvo užrašytas. Nepalikau jo tik savo mintyse, o užfiksavau ant popieriaus. Taip pat, jisbuvo išskaidytas trumpesniais etapais, t. y. mėnesiais. Mano sąmonė ir pasąmonė gavo užduotį: ieškoti galimybės tikslui įgyvendinti. Kaip sakoma, kas ieško, tas ir randa. Taip nutiko ir man, radau galimybes savo tikslui pasiekti.

Svarbu atsiminti, kad tikslai turi būti realistiški, tačiau didesni nei galite įsivaizduoti. Pavyzdžiui, jei šiandien uždirbate 1000 eurų per mėnesį ir išsikelsite tikslą po metų turėti milijoną, net jei išskaidysite mėnesiais ar savaitėmis, tikėtina tikslo nepasieksite. Nebent JAU turite idėją, kuri verta milijono. Bet, jei kaip tikslą nustatysite per metus padidinti savo pajamas 20%, bent 10-15% padidėjimą tikrai galite pasiekti.

Tad, kai išsikeliate realistišką tikslą, svarbu yra susidėlioti aiškius ir pamatuotus žingsnius link norimo rezultato įgyvendinimo. Tačiau, kalbėti apie pinigus lengva, nes viskas gali būti matematiškai, kiekybiškai paskaičiuojama ir pamatuojama. O kaip yra su kitomis gyvenimo sritimis ir tikslais? Jei žmogus išsikelia sau tikslą: būti sveikesniu, laimingesniu, gerinti santykius su artimais ir mylimais žmonėmis. Kaip tai pamatuoti? Tuomet reikia konkretizuoti. Pavyzdžiui, kasdien gersiu 1,5 litro vandens, kas dieną darysiu mankštą netrumpiau kaip 15 minučių, išeisiu per pietus 30 minučių pasivaikščioti, mylimam žmogui sakysiu kiekvieną dieną, kad myliu ir kiekvieną sekmadienį atnešiu kavos į lovą, kartą per mėnesį sudalyvausiu seminare ar vebinare, nuo 20 valandos išjungsiu internetą ir prieš miegą bent 30~60 minučių skaitysiu, bendrausiu su namiškiais ir t.t. Kaip matote, išsikelti tikslai ne finansų srityje taip pat gali būti įgyvendinti, bet galioja ta pati taisyklė – realistiškumas, konkretumas, nustatyti terminai ir pamatuoti rezultatai.

Reziume: tikslai ir jų įgyvendinimas. 5 taisyklės

Jei norite išsikelti tikslą ir jį įgyvendinti, naudokitės šiomis taisyklėmis ir džiaugsitės rezultatu.

  1. Užrašykite tikslą ant lapo popieriaus
  2. Patikrinkite ar tikslas yra realistiškas ir konkretus
  3. Būtinai tikslus išskaidyti į mažesnius ir susiplanuoti savo kalendoriuje, kada ir kokius veiksmus dėl to darysite
  4. Jei kažkas vyksta ne taip, kaip norisi ar planavote, visuomet sustokite, paanalizuokite ir atlikite korekcijas, jei to reikia
  5. Kai pasiekiate tai, ko trokštate – būtinai atšvęskite!

Dar viena rekomendacija efektyvumui pasiekti – tikslus išsikelti reikia būnant atitinkamoje būsenoje: po meditacijos, po energingo šokio, po pasivaikščiojimo po parką ar mišką, klausant energingos arba ramios muzikos, svarbiausia būti atsipalaidavus ir ramumoje. Savo siekiais galite pasidalinti su manimi: https://finansiniaitikslai.eu/kontaktai/

Norėdami plačiau sužinoti apie tikslus, raginu pasidairyti čia ir įgyti žinių: https://bit.ly/Tikslai2021 Plačiau apie pasyvias pajamas galite sužinoti, paspaudę nuorodą: https://bit.ly/pap_pajamos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *