fbpx

FINANSINIAI TIKSLAI

Dar iki “Coronalife” buvau apsipirkti specializuotoje parduotuvėje. Apsipirkusi paprašiau sąskaitos  įmonės vardu. Sėdi žmogus. Rašo. Veda pavadinimą: “Finansiniai tikslai”. Pakelia akys ir klausia:
– Kokie čia gali būti tikslai? Skolas atiduoti?

Išties: kokie gi gali būti finansiniai tikslai?
Jų gali būti labai daug ir skirtingų kategorijų: trumpalaikiai, ilgalaikiai, asmeniniai, įmonės, skolų grąžinimas, kapitalo augimas, palūkanų mokėjimas ir palūkanų gavimas.
Turiu pranešti, kad dirbu tik su asmeniniais finansiniais tikslais. Sudėtinga būtų aprašyti viską išsamiai, o ir straipsnis gautųsi netrumpas. Tačiau pagrindiniais principais galiu pasidalinti.
Nuo ko gi pradėti kelti tikslus?

Žmogus turi pasidaryti savo pinigų, turto, skolų bei paskolų reviziją. Kitaip tariant suskaičiuoti visą savo materialųjį turtą. Dažnas žmogus (turiu pripažinti pati nereguliariai tai dariau) nesuskaičiuoja ir nedaro reguliaraus vertinimo savo turto. O tai būtina pasidaryti. Kai pasidariau sau tokią reviziją, nustebau: kokia turtinga moteris esu! Tačiau po akimirkos persigalvojau: reikia 5 kartus padidinti savo turtus.

Kai viską suskaičiuosite ir surašysite, laukia kitas, nuolatinis žingsnis: pradėti planuotis savo išlaidas. Tam reikia ne tik Excel lentelės, tam reikia jūsų VIZIJOS minimum 30~40 metų, suvokimo kur ir kiek išleidžiate pinigų (pajamų ir išlaidų aplikacijos arba Excel) ir trenerio. Tai visiškai kaip sporte: turiu viziją, tačiau kaip treniruojuosi be sporto – darau tai savo komforto ribose, tačiau su treneriu stengiuosi bent 30% daugiau!

Trumpalaikiai tikslai. Tai 1~5 metų tikslai. Gali būti labai įvairūs: gal skolą padengti, gal sutaupyti saugų 6~12 mėnesio pajamų rezervą (ypač aktualus jo buvimas per krizes), gal tai atostogos ar naujas automobilis, galimi įvairūs kursai, pradinis įnašas būstui, gal net kokia estetinė operacija. Žmonių fantazija. Svarbu kalbant apie tikslus: tai turi būti pamatuojama, t.y. paskaičiuota ir… šalia vizijos turi būti disciplina.

Ilgalaikiai tikslai. Čia bus kalbama apie ~30 ir daugiau metų viziją. Madinga kalbėti apie gyvenimą čia ir dabar, tačiau pažvelkime į mūsų senelius: jie neplanavo. Mes turime visiškai kitokias galimybes. Ilgalaikis tikslas gali būti pasyvios pajamos. Tik pabandykite pajausti skirtumą: dirbti dėl pinigų ar dirbti iš malonumo ir dėl savirealizacijos. Renkuosi pastarąjį variantą. Čia reikalinga dar didesnė vizija ir dar daugiau disciplinos. Kapitalo augimas. Daug kas nori tapti milijonieriumi greitai, tačiau taip nebūna. Tai nuoseklus darbas, nuolatinis tobulėjimas, domėjimasis investicijomis. O galbūt kažkam ilgalaikis tikslas ilgosios atostogos Tailande ar kitoje šalyje? Nusiperkat vilą džiungliese, pasamdot vietinius prižiūrėti ir valgot bananus, kaip anekdote. O gal atvirkščiai, gal svajonės apie verslą, kuriam reikia ne tik žinių ir patirties, bet ir investicijų? O gal nuošalus gyvenimas Lietuvos miške nesirūpinant tokiais žmogiškais klausimais: kur gaut pinigų buičiai?

Kad ir kas tai bebūtų, bet koks finansinis tikslas bus pasiektas, jei yra vizija, žmogus disciplinuotas ir turi trenerį, kuris galės padėlioti žingsnius tikslui pasiekti. Protas nustos priešintis, kai pokyčių troškimas, vizija ir numatytieji žingsniai bus motyvuojantys.

Kaip tai pasiekti? Tam ir yra įsteigta įmonė “Finansiniai tikslai”. Kad padėčiau kiekvienam, kuris nori pakeisti savo finansinę padėtį. Nebus greitai ir lengvai. Tačiau imantis veiksmų rezultatas bus!

3 komentarai apie “FINANSINIAI TIKSLAI”

  1. Atgalinis pranešimas: Tikslai. Kodėl svarbu juos išsikelti? - 3 taisyklės Finansiniai tikslai

  2. Atgalinis pranešimas: Pasyvios pajamos - Finansiniai tikslai

  3. Atgalinis pranešimas: Darbas nuotoliniu būdu. papildomos pajamos - Finansiniai tikslai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *