fbpx

SUSIKAUPĖ….

Susikaupė ir II pakopos pensijų fonde ir susikaupė neišsakytų minčių apie kaupimą joje.

Tenka paskaityti žmonių nepasitenkinimą privačiu kaupimu. Tik niekaip nesuprantu: kodėl visa tai rašoma “į vienus vartus”?
Kodėl nerašoma apie naudas???

Noriu priminti: savarankiškas kaupimas buvo įvestas Lietuvoje pagal ES rekomendacijas. Niekam nereikalinga “atsilikusi šalis” su vergetaujančiais pensinio amžiaus žmonėmis.

Pačioje pradžioje žmonės nevedė nei euro savo nuosavų lėšų. Pervedimai į savarankiškos pensijos kaupimą buvo iš ir taip mokamų mokesčių į Sodros sąskaitą.

Vėliau reforma: 2+2+2. Kur žmogus prisidėjo savo lėšomis, dalis iš Sodrai mokamų mokesčių ir Valstybė pridėjo.

Kita reforma pakeitė į dabartinę sistemą: 3+1,5 (2,7+1,2), kur žmogus moka savo lėšomis ir Valstybė prideda procentinę dalį nuo VDU už užpraeitus metus.

Perskaičiau viename straipsnyje: neva priešpensinio amžiaus moters sukauptas II pakopoje kapitalas nuo šių metų sumažėjo 1100eur.

Ką gi. Pateikiu savo skaičius. Nuo pat kaupimo pradžios mano asmeninėmis lėšomis buvo pervesta į II pakopą 5480 eur. Sukaupta 17160 eur. Nuo metų pradžios nuostolis 1061 eur. 

Matematika: nepaisant dabartinio pakritimo su valstybės priemoka ir fondo uždirbta grąža pliusas yra 11680 eur. Nesuprantu kodėl turiu skųstis?

Ah… taip… nes, sukaupta daugiau nei 5000 eur ir teoriškai (nors nesu pensinio amžiaus dar) gaučiau nedidelę priemoką prie pensijos.

Klausimas: ar Sodra kam nors išmoka pilną sumą, su kuria darote ką norite? Ne, nes Sodra nekaupia mūsų pinigų. Surenkamas biudžetas ir paskirstomas kam reikia (nors ir ne visuomet skirstomas tiems, kam reikia).

Sodros pensija 300-400 eur, o priemoka 50-80eur?

Na taip, mokesčių mes sumokame ne 2-3% (kaip į fondą).

Kaip investuotoja galiu drąsiai teigti, kad kaupimas II pakopoje nėra vien tik “blogai”. Yra ir privalumų ir trūkumų. Bet apie privalumus. Aš, kaip investuotoja, vertinu teigiamai.
Kaip finansų konsultantę, Estijos pavyzdį (kai leido žmonėms pasiimti sukauptus pinigus), vertinu atsargiai. Nes dalis žmonių  kitur investuos, dalis kažkur tiesiog išleis, nes gyventi “reikia šiandien”, “Viskas brangsta”. Ir jei žmonės patys nesirūpins savo ateitimi, bus liūdna ir apmaudu.

Susikaupė. Tai ir išsakiau nuomonę. Neigamų nuomonių ieškokite portaluose.

Peace.
O, jei kam svarbu pačiam prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą, kviečiu pasikalbėti arba su manimi arba su kitais finansų konsultantais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *