fbpx

Darbas nuotoliniu būdu – 15 mobilių profesijų

Darbas nuotoliniu būdu

Nenuostabu, jog pandemija padarė didelę įtaką visam pasauliui: išaugo apsipirkimai internetinėse parduotuvėse, dauguma mažųjų verslų bankrutavo, o didelės įmonės patyrė nemenkų pelno nuostolių. Dauguma žmonių pradėjo mokytis ar dirbti nuotoliniu būdu, didelis žmonių kiekis nusprendė pakeisti darbovietes ar net pačią profesiją. Pripažinkim, kad 2020 metai buvo ne tik istoriniai, bet ir sudėtingi daugeliui!

Nuo 2020 metų, darbas nuotoliniu būdu sparčiai išpopuliarėjo daugelyje pasaulio valstybių. Tai buvo tikras išsigelbėjimas didžiajai visuomenės daliai. Šiuo neramiu laikotarpiu žmonės vis dažniau domisi galimybėmis dirbti nuotoliniu būdu ar „Ant savęs“. Tačiau, svarbu paminėti, jog savarankiškas darbas tinka nevisiems! Besiryžtantiems reikia turėti daug kantrybės, pastangų, laiko sąnaudų ir kitų, panašių veiksnių. O kur privalomi mokesčiai ar būtinų mokymų kainos, kuriems teks paaukoti savo santaupas. Nepamirškite, kad darbas nuotoliniu būdu taip pat turi trūkumų. Ne visi žmonės geba susikaupti dirbdami namuose, kuriuose yra daug blaškančių veiksnių. Jei tai tau neaktualu ir vis dar trokšti dirbti nuotoliniu būdu ar savarankiškai, pateiksime jums 15 profesijų, kurios tikimės, kad atitiks tavo lūkesčius. 

Profesijos:

1. Virtualus asistentas (-ė) – tai vadovų padėjėjai, kurie atlieka jų pavestus darbus internetu: užtikrina sklandų užsakymų priėmimą, organizuoja susitikimus, atrašinėja į elektroninius laiškus, atsiliepinėja į skambučius, planuoja vadovo kalendorių ir atlieka kitus, techninius darbus, palengvinančius vadovo darbą.

Tai idealus pasirinkimas kruopštiems ir atidiems žmonėms, norintiems dirbti nepilną darbo dieną, lanksčiu grafiku ar iš ten, kur jiems patogu. Šis pasirinkimas tiks žmonėms, gyvenantiems užsienyje, svajojantiems apie nuosavą verslą ar norintiems užsidirbti papildomų pajamų.

2. Socialinių tinklų administravimo specialistas (-ė) – tai asmuo, atsakingas už įmonės pristatymą bei jos komunikaciją socialiniuose tinkluose. Šis žmonės atsakingi už įmonės socialiniuose tinkluose kuriamą turinį: rašo skelbimus savo tikslinei auditorijai, koreguoja nuotraukas. Šie asmenys įgyvendina individualius įmonių tikslus: didina pardavimus, žinomumą, sekėjų skaičių, auditorijos informatyvumą bei vykdo komunikacijos strategijas.

Jei dar nesi šios srities specialistas ar neturi nieko bendro su socialinių tinklų administravimu, skubame pranešti, jog pradžiai tam teks skirti daug laiko ir pastangų. Tačiau, svarbu paminėti, kad tai nauja ir paklausi šių laikų profesija, susidurianti su didele darbuotojų stoka. Tai idealus pasirinkimas kruopštiems žmonėms, kuriems patinka dirbti su vizualais ar tekstų kūrimu.

3. Vertėjas (-a) – tai bet kokios užsienio kalbos specialistas. Šis asmuo idealiai supranta ir taisyklingai komunikuoja tam tikra užsienio kalba bei geba atlikti profesionalius vertimus.

Ši profesija tiks imliems humanitarams, draugaujantiems su taisyklingu kalbos vartojimu, jų gramatika ir skyryba.

4. Programuotojas (-a) – žmogus, kuriantis programas kompiuteriui. Tai sritis, pasižyminti pavydėtinu atlyginimu ir dideliu specialistų trūkumu. Jei draugauji su IT ir domiesi programavimu – ši sritis tau idealiai tiks!

Svarbu paminėti, kad norint dirbti šioje srityje dažniausiai prireiks mokymų, be kurių išsisukti bus sunku.

5. Asmeninių finansų konsultantas (-ė) – padeda tinkamai suplanuoti ir paskirstyti įmonės biudžetą, besirūpinant ir apsaugant save nuo netikėtų atsitikimų ateityje.

Svarstai apie šią specialybę? Nesidrovėk ir parašyk, aš galiu tau padėti!

6. Verslo konsultantas (-ė) – sparčiai populiarėjanti specialybė. Tai asmuo, kuris stengiasi rasti geriausią sprendimą ir patarti įvairioje savo srities (rinkodara, finansai, pardavimai…) situacijoje, pagrindžiant juos konkrečiais faktais.

Svarstai apie šią profesiją? Čia taip pat galiu padėti!

7. Gyvybės draudimo konsultantas (-ė) – asmuo, konsultuojantis klientus įvairiais gyvybės draudimo klausimais, parduodantis draudimo paslaugas bei ruošiantis pasiūlymus klientams.

Svajoji apie pelningą ir solidžią karjerą modernioje draudimo bendrovėje? Tai idealus pasirinkimas! Kilo klausimų? Parašyk ir papasakosiu daugiau!

8. Online pardavėjas (-a) – žmogus, gebantis lengvai parduoti norimą produktą telefonu. Šiai profesijai reikalingas kantrus žmogus, kuriam patinka bendrauti su įvairiais žmonėmis ir kuris geba užmegzti pokalbį net su didžiausiais „tyleniais“.

Nesudėtingai parduotum net kėdę be kojelių? Ši profesija yra būtent tai, ko ieškai!

9. Internetinių svetainių kūrėjas (-a) – tai asmuo, naudingas bet kokiai įmonei. Šie specialistai atsakingi už sklandų tinklapio veikimą, jų programavimą, dizainą bei daugelį kitų IT sudedamųjų.

Trokšti pasinerti į dinamišką IT sritį? Įgyvendink savo svajones mokymų dėka!

10. Grafikos dizaineris (-ė) –meniškos sielos žmogus, kuriantis unikalų ir lankytojo akiai patraukų vaizdinį turinį pasitelkiant technines priemones, tokias kaip „PhotoShop“. Šis asmuo atsakingas už svetainės dizainą, logotipų kūrimą, reklaminius plakatus bei daugelį kitų, su grafiniu dizainu susijusių darbų.

Jei apsilankymai galerijose ar meno parodose tau yra didžiausia pramoga, tikėtina, jog ši sritis yra būtent tai, ko ieškai (svarbu mokėti naudotis „PhotoShop“ programa)!

11. Tekstų kūrėjas (-a) – tai žmogus, gerai išmanantis taisyklingą kalbos struktūrą, gramatiką, skyrybą ir rašybą. Žmogus, gebantis kurti unikalius, „skanius“ ir skaitytoją sudominančius tekstus. Dažniausiai – tai meniškos sielos žmogus, kuriam rašymas – tai aistra.

Manai, jog tai tavo svajonių sritis? Skubame pranešti, jog dažniausiai kursų tam neprireiks, o pradėti dirbti galėsi nedelsiant!

12. Korepetitorius (-ė) – tai privačiai samdomas mokytojas, turintis didelį „žinių bagažą“ ir galintis juo pasidalinti su kitais. Korepetitoriai mokina ir padeda suprasti tam tikro dalyko informaciją.

Jei rytais nori ilgiau pamiegoti, o po pietų – dirbti, jei turi daug kantrybės, gebi bendrauti su įvairaus amžiaus žmonėmis, aiškiai reiški savo mintis ir išsamiai aiškini – ši profesija yra tai, ko ieškai!

13. Buhalterės asistentas (-ė) – asmuo, padedantis tvarkyti įmonės apskaitą. Jei draugauji su skaičiais, esi kruopštus ir atidus detalėms – įsigyk mokymus ir pradėk dirbti!

14. Dropshipping‘as – tai mažmeninės prekybos verslo modelis, kai verslininkas prekes ar paslaugas, kurios buvo įsigytos jo nuosavoje internetinėje parduotuvėje, klientams siunčia tiesiogiai iš tiekėjo, nustačius savo kainą ir nelaikydamas prekių atsargų sandėliuose.

Turi verslininko gyslelę? Nori dirbti iš bet kurios pasaulio vietos, laisvu grafiku? Tai idealus pasirinkimas!

15. Mokymų guru – asmuo, turintis neįkainojamos patirties, gebantis įkvėpti ar pamokyti kitus naudinga informacija tikslinga tema. Šis žmogus gali visa tai paversti į išsamius, naudingus mokymus, kurių metu galima bus pasisemti naudingų žinių specifinėje srityje. Mokymus galima įrašyti namuose, o juos stebėti gali žmonės, turintys prie jų prieigą ir internetą. Jei tema bus paklausi – turėsi daug užsakymų.

Tikimės, jog šiame straipsnyje radai bent vieną profesiją, kuria susidomėjai ir kuria teko išsamiau pasinagrinėti. Jei neradai, nusiminti neverta! Juk pasaulyje yra virš 1000 skirtingų profesijų! Tad pasinerk į paieškas ir atrask tai, kas labiausiai tinka.

1 komentaras apie “Darbas nuotoliniu būdu – 15 mobilių profesijų”

  1. Sveiki. Norėčiau gauti darbą Socialinių tinklų administravimo specialistė. Pati turiu nemaža auditorija sekėju instagram 10k, tiktok 10k, ir tt. Pati labai mėgstu kūrti, koreguoti, ir mielu noru dirbti. Su didžiausiu noru prisijungčiau prie jūsų komandos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *