fbpx

Vasario 4 diena – Pasaulinė kovos su vėžiu diena

Vasario 4 diena yra Pasaulinė kovos su vėžiu diena.
Noriu papasakoti realią istoriją.
Iš pirmų lūpų.
Gyvena laiminga šeima: JIS, JI ir du vaikai. Namai, darbai, šeimos džiaugsmai ir rūpesčiai. Staiga diagnozė JAI: krūties vėžys. Baimė, pasimetimas, atmetimas, nusivylimas, nuosprendis, liūdesys, pasidavimas, susitaikymas, gydymas ir aibė kitų jausmų, kurie apėme JĄ ir šeimą. JAI “pasisekė”: atsisveikino su viena iš savo gražuolių. Susitaikymas ir džiaugsmas, kad kova laimėta. Nors ir kaina tam tikra sumokėta. Gyvenimas grįžo į įprastas vėžes.

Praėjo porą metų: vienam iš vaikų – diagnozė vėžys. Paaugliui dėja taip “nepasisekė”: taikoma chemoterapija, reikalinga operacija, tiriamos JO ląstelės ar tinkamos persodinti. Šeimos gyvenimas apsivertė vėl aukštyn kojom. JAI teko išeiti iš darbo, kad galėtų rūpintis savo vaiku. Gydymui reikia pinigų, pasikeitusiam gyvenimui reikia pinigų. Vien Valstybės pagalbos neužtenka. Paramos fondai, bendruomenės, artimieji. Šeima tikrai gauna pagalbos. Ši kova dar nelaimėta. Bet nuoširdžiai linkiu šeimai švęsti dar vieną pergalę.

Pagooglinau: Lietuvoje kasdien išgirsta apie 50 žmonių pirmą nustatytą diagnozę. T.y. apie 20 000 Lietuvos gyventojų kasmet girdi :”Jums nustatyta onkologinė liga”. Kartais kompensuojamų vaistų reikia laukti metus. Metus!!!! Lietuva pagal inovatyvų gydymą velkasi uodegoje. Sergamumas Lietuvoje didėja kasmet 1%. Prognozuojama kad iki 2040 metų skaičius susirgusių padvigubės.

Spėk, ar mano minėta šeima galvojo, kad jiems gali taip nutikti? Ir net du kartus.

Kaip ir jie, tu, aš negalvojam, kad mums gali nutikti.. Reikalinga prevencija: sveika mityba, fizinis aktyvumas, stresinių situacijų vengimas ir finansinės apsaugos. Ši šeima turi kaupiamuosius gyvybės draudimus: yra ir apsaugos dėl kritinių ligų ir sukauptos sumos. Tai suteikia saugumo. Iš šio poreikio atėjo naujas produktas į Lietuvą ir aš matau didelę prasmę rekomenduoti šį produktą savo klientams. Padariau net video apie jį.

Šeima šiuo metu neprašo paramos. Ir norėjo likti nepaminėti. Atsiklausiau prieš rašydama šia jautria tema. Žinutės esmė – rūpinkitės savimi, kol dar yra tam resursų. Būkime visi sveiki. Sveikata – mūsų didžiausias turtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *