fbpx

Gyvybės draudimas netekties akivaizdoje

Vieną saulėtą ir šiltą spalio dieną teko aplankyti ir palaikyti draugę. Jos tėtis paliko šį Pasaulį. Prisiminimai grąžino mane į 2019 metų birželį. Tuo metu mirė mano mama. Netekties skausmas tiesiog neįsivaizduojamas ir pernai man dažnai atrodė, kad neišsikapanosiu iš to, kad man laikas kreiptis rimtos psichologinės pagalbos. Kad žodžiai “laikas gydo” yra tiesiog banali, nieko nereiškianti frazė. Šiandien suprantu: laikas išties gydo. Randai lieka, bet žaizda nepūliuoja. Tačiau dar visa besitęsianti, slogiai apsunkinanti ir visą pasaulį sukausčiusi situacija tik priminė – esame labai laikinai ir turime to neužmiršti.

Klausiate, kodėl aš tai rašau?

Vis tik paprastas ir pragmatiškas atsakymas. Niekas nenorime būti našta kitam. Ir bent jau finansine prasme to galime išvengti. Tad, kad ir kaip paradoksaliai skambėtų žodžių junginys gyvybės draudimas – tai yra viena iš pagrindinių išeičių, užtikrinanti, kad netekties akivaizdoje, finansai bus mažiausiai svarbūs, o artimojo išlydėjimas bus bent jau materialiai ramus.

Gyvybės draudimas – pagalba mirties akivaizdoje

Kai mes netenkame artimo žmogaus, normalu, kad retai kada sugebame blaiviai ir logiškai mąstyti. Viskas vyksta kažkur, kažkaip, lyg per miglą. Ir tikrai tuo metu žmogus negalvoja apie pinigus, apie laidotuvių kainą, apie tai, kad gėlių turguje gali 3 kartus pigiau nusipirkti, kad kitur šarvojimo salė gali būti ženkliai pigesnė ir dar daug apie ką žmogus negalvoja tuo metu, kai jam skauda. Žinoma, gali būti išimčių. Tačiau vienaip ar kitaip, finansinis aspektas tuo metu neturi reikšmės, bet… praėjus laikui, ateina ir suvokimas (nekalbu apie psichologinius veiksnius ir psichologinį netekties priėmimą, tik apie finansinį), kad suma, kurią skyrėte laidotuvėms yra didelė ir dažnu atveju apsunkina bent kažkurį laiką įprastą finansinę padėti. Laidotuvės kainuoja. Pavyzdžiui, už savo mamos pašarvojimą su sese sumokėjome beveik 3000€!!!! Čia kapavietės tvarkymas ir paminklas neįeina.  Draugė už tėčio šarvojimą sumokėjo nepilnus 2000€. Skirtumas didelis. Tačiau tuo metu niekas apie tai negalvoja. Net ir dabar: nerūpi man tas skirtumas. Bet kai susiduriu su realybe, kuri dažnai mus supa – yra kam tas skirtumas tikrai rūpėtų.

Sprendimas tiems, kurie nenori būti našta artimiesiems

Gyvybės draudimas yra svarbus ypatingai tais atvejais, jei pastebite, kad Jūs dažnai pagalvojate, jog nenorite ir bijote tapti našta artimiesiems. Mes visi žinome, kad esame laikini čia, Žemėje. Jei ištiks tokia nelaimė, ar nebūtų logiška bent jau finansinius klausimus nuimti nuo artimųjų? Leisti artimiesiems visapusiškai išgyventi netektį, be techninių klausimų sprendimų.

Jei gyvybės draudimas Jums yra rūpima tema, raginu pamąstyti ir atrasti laiko imtis konkretiems veiksmams pradėti. Esu priklausoma Compensa Life Vienna Insurance Group SE Lietuvos filialas (www.compensalife.lt). Jeigu Jus domina visos šiame straipsnyje aptartos temos ir galbūt turite klausimų, kuriais norėtumėte asmeniškai aptarti, raginu rašyti ar skambinti: https://finansiniaitikslai.eu/kontaktai/.

2 komentarai apie “Gyvybės draudimas netekties akivaizdoje”

  1. Atgalinis pranešimas: Traumos ir traumų apsauga - Ką reikia žinoti apie draudimo apsaugas

  2. Atgalinis pranešimas: Vasario 4 diena - Pasaulinė kovos su vėžiu diena - Finansiniai tikslai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *